W koszyku: 0,00 zł / 0szt.
Produkt chwilowo niedostępny

Sok z amli - 650 ml

Amla – Botanicznie nazywa się Phyllanthus Emblica , syn. Emblica officinalis (indyjski agrest). Jest bogatym źródłem witaminy C, aminokwasów, garbników, związków polifenolowych, stałych olejów, tłuszczów i innych olejków eterycznych. W Indiach Amla bywa porównywana z 'Amrita' (nektarem) niebios ze względu na niezwykłe właściwości tego boskiego owocu. Jego regularne spożywanie jest antidotum dla wielu dolegliwości. Nektar dla każdego wieku Jest najbogatszym źródłem witaminy C, która posiada unikalną własność bycia stabilną nawet po intensywnym przetwarzaniu. Charaka Samhita mówi: "Amalaki jest najlepsza wśród pożywnych ziół." To jest drzewo, którego żadna część nie jest bezużyteczna. Posiada również właściwości oczyszczające atmosferę.

W ajurwedzie, amla (indyjski agrest) jest uważany za jeden z najlepszych odmładzaczy znanych człowiekowi. Ajurweda opisuje Amlę jak Amrit co oznacza „wolny od śmierci". Jest najbogatszym naturalnym źródłem witaminy C jakie można znaleźć. Witamina C jest niezbędna dla krwi, kości, skóry i mózgu. Duże poziomy witaminy C czynią amlę silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczać jony w organizmie, które powodują starzenie i degeneracje komórek. Sok z amli ma około dziesięć-dwadzieścia razy więcej witaminy C niż pomarańcze i jest w rzeczywistości źródłem o najwyższym znanym stężeniu tej witaminy. Na 100g soku jest ok. 900mg witaminy C. Pomaga także w kontroli wysokiego poziomu cholesterolu. Regularne stosowanie może pomóc w utrzymaniu równowagi funkcji układu pokarmowego, układu oddechowego, układu wydzielania i układu rozrodczego. Jako antyutleniacz pomaga uniknąć obrażeń wewnętrznych spowodowanych przez zanieczyszczenia, palenie papierosów, alkohol itp. Utrzymuje energiczność a także daje wytrzymałość aby pracować dłużej i lepiej. Amla jest pomocna w utrzymaniu kwasowości, utrzymuje krew, wątrobę i nerki czyste. Amla jest bardzo dobra do oczyszczania krwi, co pomaga poprawić skórę.

Chemicznie, oprócz tego, że jest najlepszym źródłem witaminy C, ma też kwas galusowy, kwas taninowy, cukier, białko, wapń, białko, fosfor, węglowodany, żelazo itp. Farby i barwniki. Amla jest używana również jako składnik farb do włosów i szamponów. Możesz użyć soku jako naturalnego barwnika włosów lub próbować zapobiec siwym włosom. Uwaga: Amla zawiera kwas szczawiowy, więc pacjenci z historią kamicy szczawianowej nie powinni zażywać.

Sposób zażywania : Weź 20 do 50 ml soku zmieszanego z letnią wodą lub sam w godzinach porannych. Może być również zmieszany z sokiem z aloesu lub innym owocowym. Mieszanina z sokiem z aloesu jest przydatna w warunkach takich jak kwasowość, zaparcia i niestrawność. Sok z amli można również przyjąć wieczorem po kolacji

cena za 1 l - 66,14 zł
Warto wiedzieć
Jesteśmy najlepsi w internecie!
Zapraszamy do zapoznania się najlepszym preparatem na komary Mugga. Niezawodność i super cena.